Z ogromnym żalem i poczuciem niepowetowanej straty żegnamy na zawsze dra n. med. Jacka Gamrota, który był jedną z kluczowych postaci kojarzonych z rozwojem Szpitala w Mielcu. Dał się poznać jako bardzo dobrze wyszkolony specjalista, ale także charyzmatyczny, pełen energii współtwórca Oddziału Neurochirurgii.
Na przełomie 2007 i 2008 roku dyrekcja mieleckiego szpitala, wówczas jeszcze powiatowego, zdecydowała się zrealizować pomysł powołania w Mielcu Oddziału Neurochirurgii. Jak wspominano, ta koncepcja wprawiła Konsultanta Krajowego ds. Neurochirurgii w zdumienie, bo w kontekście miasta powiatowego nikt wcześniej podobnej idei nie rozważał. Szpital pod względem wyposażenia, rozwoju i liczby specjalistów zrobił jednak wrażenie na doktorze Jacku Gamrocie. - Kiedy przyjechałem tu i zobaczyłem jak szpital wygląda, jaki ma sprzęt, zadecydowałem, że chcę tu pracować - opowiadał w 2008 roku na sesji Rady Powiatu. To wystąpienie odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych i regionalnych ( fot. Echo Dnia) Doktor Jacek Gamrot podkreślał, że dzięki wysiłkowi wielu ludzi, w tym całego personelu pod ordynaturą Wacława Pokrywki, ruszył oddział pełnoprofilowy. Od razu mógł zajmować się nie tylko traumatologią, ale i szerokim zakresem zadań w obrębie neurochirurgii. Były to historyczne dla naszego Szpitala chwile, których wagę docenili pacjenci. Jako drugi odział po rzeszowskim w regionie, mógł przyjmować pacjentów z całego województwa. To oznaczało ogromny wzrost dostępności do leczenia neurochirurgicznego w tej części Polski.
Ubolewamy, że przedwcześnie straciliśmy Lekarza, który miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia dla swoich pacjentów. Łączymy się z bólu z Bliskimi, składając im najszczersze kondolencje.
Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu

BIP logoLogo ePUAPUE logo

Obiekt monitorowany

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.

Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.