V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii

 
PAKS
 
   Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca,
   V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii
   Szpital Powiatowy, 39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 22
   tel. 017 78 00 347    017 78 00 345    017 78 00 346
   fax. 017 78 00 348
 
 
 
 

W listopadzie 2006 roku, na bazie Szpitala Powiatowego w Mielcu, z myślą o mieszkańcach Podkarpacia i Regionu Świętokrzyskiego został otwarty Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii. Ordynatorem oddziału w Mielcu jest dr Adam Młodziankowski.

Wszystkie oddziały Polsko-Amerykańskich Klinik Serca wyposażone są w najnowocześniejsze angiografy, mające zastosowanie w procesie diagnostycznym (ocena stanu naczyń wieńcowych) i leczniczym (angioplastyka tętnic wieńcowych i obwodowych) jak również w nowoczesne urządzenia do obrazowania tętnic wieńcowych techniką ultrasonografii wewnątrznaczyniowej.

Oferowane świadczenia medyczne obejmują:

  • konsultacje kardiologiczne i kardiochirurgiczne
  • badania nieinwazyjne: EKG, UKG, Holter, test wysiłkowy: koronarografię i angiografię tętnic obwodowych, koronaroplastykę i angioplastykę tętnic obwodowych (szyjnych, nerkowych, biodrowych, udowych) z wykorzystaniem technik aterektomii oraz implantacji stentów
  • leczenie ostrych stanów wieńcowych na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej (zawału serca, niestabilnej choroby wieńcowej)

Zabiegi wykonywane w ośrodkach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca dorównują tym, jakie przeprowadza się w ośrodkach akademickich w Katowicach i Zabrzu. Jednocześnie technika i organizacja zabiegów a także przyjęte schematy leczenia są bardzo nowatorskie, często niedostępne w innych placówkach tego typu na terenie kraju. Przykładem choćby wykonywanie zabiegów planowych na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń.

Dla pacjentów z terenu Podbeskidzia, Zagłębia i Podkarpacia obecność PAKS oznacza dostęp do nowoczesnych usług medycznych, a przede wszystkim znacznego zmniejszenia śmiertelności spowodowanej świeżym zawałem serca. Warunkiem jednak uzyskania tego wyniku jest jak najszybsze dotarcie do jednego z oddziałów w przypadku wystąpienia objawów zawału. Rekanalizacja odpowiedzialnej za zawał serca tętnicy wieńcowej pozwala na znaczne skrócenie pobytu w szpitalu, przyspieszoną rehabilitację i szybki powrót do normalnej aktywności życiowej.

Choć AHP posiada status placówki niepublicznej, świadczone usługi realizowane są w ramach kontraktów objętych umową z NFZ, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.

 

Czwartek, 26 kwietnia 2018 r.
imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia

Szkoła Rodzenia

 

Więcej …

Praktyki Studenckie

PRAKTYKI - ZAPISY NA SZKOLENIA

Szanowni studenci!

Studenci, którzy uzyskali zgodę na odbycie praktyk wakacyjnych w Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu proszeni są o zapisanie się najpóźniej do 24.06.2016r. na szkolenia z zakresu BHP oraz o zakażeniach szpitalnych w jednym z podanych terminów:

04.07.2016r. lub 11.07.2016r.

Więcej …

Aktualności

Ogłoszenie konkursu na stanowisko głównego księgowego Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
 
Szanowni Pacjenci!

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Mielcu informuje, że od dnia 9 sierpnia 2016 r. (wtorek) uruchomione zostanie nowe wejście do Oddziału Dziecięcego na I piętrze obok Izby Przyjęć Położniczej (dojście od strony holu przy SORze)