Przygotowanie do RTG kręgosłupa lędźwiowego

Szpital Powiatowy

im. E. Biernackiego w Mielcu

Zakład Diagnostyki Obrazowej

 

 

PRZYGOTOWANIE DO RTG kręgosłupa lędźwiowego.

1. Na 48 godzin przed badaniem obowiązuje dieta lekkostrawna z wyłączeniem surowych jarzyn, owoców, ciemnego pieczywa, gazowanych napojów i soków owocowych, smażonych i tłustych mięs, grochu, fasoli, kapusty.

2. W dniu poprzedzającym badanie należy dodatkowo przyjąć np. ESPUMISAN 3 razy po 2 kapsułki. Lekka kolacja i śniadanie w dniu badania.

3. O przewlekłych zaparciach należy poinformować lekarza kierującego, który w zależności od wskazań medycznych może zlecić zastosowanie preparatu przeczyszczającego.

4. W dniu badania pozostać na czczo około 6 godzin przed badaniem bez jedzenia i picia. Rano należy przyjąć 2 kapsułki np. ESPUMISANU.

5. Nie palić papierosów, nie żuć gumy.

6. Należy przyjąć wszystkie leki przyjmowane na stałe.

7. Jeśli to możliwe zadbać o poranne wypróżnienie.

8. Przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża, dlatego każde badanie RTG u kobiet w wieku rozrodczym powinno być wykonane w pierwszych 12 dniach cyklu, o ile lekarz nie zaleci inaczej, aby uniknąć ryzyka powikłań ciąży.

Czwartek, 26 kwietnia 2018 r.
imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia

Szkoła Rodzenia

 

Więcej …

Praktyki Studenckie

PRAKTYKI - ZAPISY NA SZKOLENIA

Szanowni studenci!

Studenci, którzy uzyskali zgodę na odbycie praktyk wakacyjnych w Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu proszeni są o zapisanie się najpóźniej do 24.06.2016r. na szkolenia z zakresu BHP oraz o zakażeniach szpitalnych w jednym z podanych terminów:

04.07.2016r. lub 11.07.2016r.

Więcej …

Aktualności

Ogłoszenie konkursu na stanowisko głównego księgowego Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
 
Szanowni Pacjenci!

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Mielcu informuje, że od dnia 9 sierpnia 2016 r. (wtorek) uruchomione zostanie nowe wejście do Oddziału Dziecięcego na I piętrze obok Izby Przyjęć Położniczej (dojście od strony holu przy SORze)